Konular | Dualar

Kocanın karısını sevmesi için dua

20 Haziran 2013

Kadınlara karşı aşırı ilgi duyan, sevişmeye doymayan bir erkeği karısı kıskanır, yalnız kendisine bağlamak, ilgi duyduğu kadınlardan soğutmak isterse, cinciye giderek özel bir işlem yaptırır. Bayanlar aralarında , çokluk ”a… delisi” diye nitelendirilen bu erkekler amaçlı , güçten kesici macunların yaptırıldığı da bilinir. Ancak macunun ölçüyü kaçırarak erkeğe yedirilmesi karısının da pek işine gelmediğinden bu şekilde kocaları gene cinciler yola getirirlermiş. Bu iş amaçlı yapılan yaygın işlem şöyledir:
Bir Cuma gecesi, sevişmeden bir sonra , kadın, ona sezdirmeden erkeğin saçından tel alır. Erkeğin, hali anlamaması amaçlı de, onu okşar, saçını çeker buna benzer yapar. Edinilen saç telleri cinciye götürülür. Cinci, erkeğin adını, yaşını öğrenip burcuna, yıldızına bakar. Getirilen saçları bir bir ayırır. Onların sayısınca karısının saçından da alır. Bir tel kisminin, bir tel erkeğin saçından olmak üzere onları ikişer ikişer birbirine bağlar. Bağlarken de, üç kez ”ya hafız” deyip saçlara üfler. Bir Sonra , saçları eritilmiş balmumuyla birbirine yapıştırıp ufak bir yumak biçimine sokar. Avuç içi büyüklüğünde bir kağıdın üzerine bir üçgen çizer. Üçgenin harici köşelerine kisminin, iç köşelerine de erkeğin isminin baş harfini yazar. Üçgenin ortasına Arapça bağ, köstek ”akl” sözünün ilk harfi kalan ”ayn” ı çevresine de kadının adını olduğu buna benzer yazar.

Kadının adı ”ayn” harfini fırdolayı çevirecek şekilde olur. Bunu yaptıktan bir sonra cinci ”euzubirabbilfeka” sözleriyle başlayan sureyi okuyup üçgenin üzerine üfler. Erkeğin yalnız karısına ilişkin olması, aşk deliliğini bırakması amaçlı koruma amaçlı cinleri çağırır, etrafında bir araya gelen kadınların aldatıcı cinleri dağıtmalarını diler, bununla ilgilenen sözler, dualar okur. Duaların belli bir örneği yoktur. Dilediği buna benzer yakarabilir. Kadının üç ayrı çeşmeden getirdiği üç fincan suyu bir kaba döker. Suyun yer aldığı kaba yedi kez ”rabata” yedi kez ”ittefeka” diyerek üfler. Bağladı ve birleştirdi anlamına gelen bu sözler, erkeği kadına bağladı, onun ile birlikte birleştirdi (ittifak ettirdi) karşılığıdır. Kadın bu okunmuş, üflenmiş suyu erkeğin yıkanacağı suya katar. Cinci sözlü olmayan kağıdı üçe katlar, üç kat muşambaya, muşambayı üç kat yeşil beze sarar, üç dikiş vy-urup diker. Her dikiş vuruşta ilkin kisminin, bir sonra erkeğin adını söyler, bir ”besmele” çeker, üfler. Kadın bu muskayı alıp, gizlice yatak odasının kapısının üste koyar. Adam yedi gün bu muskanın altından geçer, üflenmiş suyun katıldığı suyla yıkanırsa tüm kadınlardan el çeker, yalnız karısına ilişkin kalır .

Bir önceki yazımız olan Eşime söz geçirme duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Gelen Aramalar:

Did you like this? Share it:

Comments are closed.


Advertise Here
Advertise Here

whatsup-medyumolcay
medyum2